Kalbant apie galvos odą – tai labiausiai aktuali moterims tema. Kiekvieno žmogaus galvos oda, kaip ir veido, yra skirtinga. Todėl vienoms pakanka plauti galvą kas antrą dieną, kitoms – kas tris, o kai kurios tai turi daryti kasdien. Pastaruoju atveju, dėl itin didelio plaukų riebaluotumo moterys neretai patiria nemažą diskomfortą. Jau vien laiko atžvilgiu, moterys savo išvaizdos priežiūrai skiria jo tikrai nemažai. O sparčiai besiriebaluojančių plaukų priežiūra laiko pareikalauja dar daugiau.
Iš tiesų viskas priklauso nuo jūsų galvos odos ir jūsų plaukų. Garbanotų ir sausų plaukų savininkės gali džiaugtis tuo, kad joms dažniausiai pakanka plaukus išplauti du ar vos kartą per savaitę. Tuo tarpu turinčioms tiesius, plonus plaukus bei riebią galvos odą, galvos plovimas yra kasdienis ritualas.
Ar tiesa, kad plaukus trinkti reikia kuo rečiau?
Sakoma, kad norint, jog plaukai taip dažnai nesiriebaluotų, reikia juos plauti kuo rečiau. Tačiau, jeigu galvos oda tikrai riebi, vienareikšmiškai teigti, kad retas galvos plovimas gali sumažinti galvos odos riebaluotumą, negalima. Ir šis triukas tikriausiai nepavyks, o kita vertus, turite jaustis komfortiškai. Ypač jeigu einate į darbą ir turite atrodyti reprezentatyviai. Galime tik nuraminti, kad jeigu naudojamas kokybiškas šampūnas riebiems plaukams ir kondicionierius, plauti plaukus kasdien tikrai nėra kenksminga.
Tačiau jeigu nėra galimybės plaukus plauti kasdien ar bandote „ištreniruoti“ galvos odą, sausas šampūnas išskirtinais atvejais gali būti puikus sprendimas. Tik jokiu būdu juo nepiktnaudžiaukite!
Ką signalizuoja staiga atsiradęs galvos odos riebaluotumas?
Žinoma, labai svarbu, atkreipti dėmesį, jeigu plaukų riebalavimasis atsirado staiga – anksčiau galėjote laisvai išbūti keletą dienų, o dabar jau po dienos plaukai tampa riebaluoti. Tai gali lemti net keletas priežasčių: sutrikusi hormonų veikla, kažkokių vaistų vartojimas, pernelyg didelis stresas, netgi dieta ar neteisinga mityba gali sutrikdyti galvos odos riebalų balansą. Užsikimšusios poros taip pat gali būti padidėjusio riebalų išsiskyrimo priežastimi. Tam kartą į savaitę ar dvi, galvos plovimui rekomenduojama naudoti valomąjį šampūną, kuris pašalina riebalus ir susikaupusius priemonių likučius nuo plaukų folikulų.
Taip pat įsitikinkite, ar organizmui netrūksta vitaminų, atkreipkite dėmesį į savo sveikatą bei mitybą. Bet kokiu atveju, būtų geriausia nustatyti priežastį ir pasistengti eliminuoti faktorius, kurie gali turėti įtakos jūsų galvos odos riebalų išskyrimui.
Sausa galvos oda
Paradoksalu, tačiau galvos oda riebaluotis ima ir dėl to, jog yra pernelyg išsausėjusi – dehidratavusi. Čia dažniausiai daroma klaida – naudojami produktai riebiems plaukams, kurie turi riebalą absorbuojančių, kitaip sakant, sausinančių savybių. Tokiu atveju, galvos oda stengiasi dar labiau save apsaugoti, todėl riebalo išskiria vis daugiau.
Reikia susitaikyti, kad riebi galvos oda reikalauja žymiai daugiau priežiūros ir dėmesio. Esant padidėjusiam riebalų išsiskyrimui yra ypatingai svarbu, šampūnu galvą plauti du kartus. Jeigu oda riebi, o plaukai sausi, šampūną rinktis pagal gavos odą. Pirmuoju plovimu šampūnas pašalina visus nešvarumus, priemonių likučius bei riebalą, o antruoju – plaukas per atvertus žvynelius pasiima veikliąsias medžiagas.
MES REKOMENDUOJAME