Turite garbanotus, pasipūtusius, šiurkščius plaukus? Klausimas, kaip su jais kovoti? Beveik taisyklė, jog turinčios garbanotus plaukus, nori tiesių, o turinčios tiesius, nori garbanotų. O priežastis - labai paprasta: savo plaukų nemylime todėl, kad nežinome, kaip su jais susitvarkyti, o tai su laiku ima vis labiau erzinti. Todėl šiuo atveju geriausia būtų nekovoti su savo plaukais, o išmokti susitarti! Be abejo, susitarti – tai reiškia stengtis rasti būdą, kuris padėtų juos suvaldyti ir suteiktų paklusnumo.
Dažniausiai problematiškų plaukų savininkės nori staigaus efekto, todėl renkasi greičiausią būdą, duodantį ilgalaikį rezultatą - tai plaukų tiesinimas keratinu. Tačiau ne paslaptis, jog šios procedūros poveikis yra laikinas. O po procedūros plaukams reikalinga tam tikra priežiūra ir keratiną ilgesnį laiką plaukuose išlaikyti padedančios priežiūros priemonės. Vis gi, pripratus prie idealiai atrodančių plaukų ir po kurio laiko išsiplovus keratinui, plaukai sugrįžtą į pradinę būseną. Tuomet plaukų nemylime dar labiau, negu prieš tai. To pasekmė - priklausomybė kartoti procedūras nuolatos.
Tiesintis plaukus Jūs galite naudojant profesionalius plaukų tiesintuvus iš Beauty24.lt→
Kas yra keratinas ir kokia jo nauda?
Iš tiesų, keratinas yra visiškai saugus ingredientas – tai natūraliai mūsų organizme aptinkamas baltymas. Ypatingai daug jo yra mūsų plaukuose ir naguose. Šis baltymas padeda palaikyti struktūrinį vientisumą tarp ląstelių, suteikia tvirtumo ir nepraleidžia vandens. Jis labai reikalingas ir juo iš tiesų galima išgydyti nesveikus plaukus.
Ši kietųjų plauko baltymų grandinė susidaro užrakinant įvairias aminorūgštis ir puikiai dera su vandeniu, lipidais, mineralais ir melaninu. Nepriklausomai nuo to, kad keratinas suteikia plaukams tvirtumo, jie gali būti pažeidžiami tiek dėl išorinio aplinkos poveikio, tiek dėl kasdienio plaukų „dėvėjimosi“.
Dėl šios priežasties hidrolizuotas keratinas yra naudojamas daugelyje plaukų priežiūros priemonių, kurios papildo susilpnėjusio plauko struktūrą. Produktuose naudojamas keratinas yra išgaunamas fermentinės hidrolizės būdu, kuomet didelė jo molekulė suskaidoma į mažesnius fragmentus. Tik tokiu atveju plaukas gali absorbuoti jį į gilesnius sluoksnius pro plauko kutikulę. Kitu atveju jis paprasčiausiai pasiliktų plauko paviršiuje ir nesuteiktų jokios naudos.
Kosmetikos produkcijoje didžioji dalis naudojamo keratino yra išgaunama iš avių vilnos, paprastai yra brangesnis. Taip pat vegetarišku laikomas keratinas – iš natūralaus šilko pluošto, randamo šilkverpio kokone bei veganiškas – iš kviečių baltymų.
Mūsų plauką sudaro plauko ašis, įskaitant ir tris jo sluoksnius: kutikulė, žievė ir šerdis. Produkte esantis hidrolizuotas keratinas padeda užpildyti mikro įtrūkimus visuose plauko sluoksniuose, taip sudarydamas apsaugą nuo išorinio aplinkos poveikio – saulės, vėjo, šalčio bei karščio poveikio, plaukų formavimo ar cheminių procedūrų metu. Be to, keratinas suteikia plaukams elastingumo, drėgmės ir glotnumo! Dėl jo poveikio sumažėja plaukų šakojimasis, lūžinėjimas, atsiranda blizgesys. Hidrolizuotas keratinas atstato natūralų plauko apsauginį sluoksnį, papildydamas prarastus baltymus iš vidaus.
Kaip pasireiškia keratino perteklius?
Tačiau ar žinojote, kad keratino nevalia padauginti? Būtent keratino perteklius pasireiškia taip pat šiurkščiais ir nepaklusniais plaukais ar net išsausėjusia, šiurkščia oda! Tiek keratino produktai, tiek procedūros neturėtų atstoti plaukų kondicionieriaus funkcijos. Priklausomai nuo plaukų būklės, procedūras keratinu rekomenduojama atlikti ne dažniau, kaip kas šešias savaites. Tačiau ne mažiau svarbu, kad jos būtų atliekamos su kokybiškomis priemonėmis ir laikantis procedūros trukmės rekomendacijų.
Jeigu naudojate pernelyg daug keratino produktų ar vartojate papildus, nepastebimai galite pakliūti į spąstus, kadangi neretai šie požymiai prilyginami keratino trūkumui. Todėl labai svarbu stebėti savo plaukų būklę ir atsakingai rinktis produktus ir procedūras!
MES REKOMENDUOJAME